Producenci
O firmie

 

 


„Nic tak nie rujnuje człowieka jak długotrwała bezczynność ruchowa”

/Arystoteles – IV w. p.n.e./

 

 

Firma Handlowo-Usługowa BEMA Marek Kosiba powstała w marcu 1991 roku z inicjatywy jej właściciela oraz Bernarda Markwitza - właściciela niemieckiej firmy BEMA /nazwa pochodzi od pierwszych dwóch liter imienia i nazwiska/, zajmującej się m.in. produkcją profesjonalnych skrzydełek do nauki pływania.

Dzięki przekazaniu przez niemiecką BEMĘ metodyki nauczania pływania, jako pierwsi w Polsce założyliśmy oficjalnie działającą, prywatną szkołę pływania. Jej wizytówką stała się realizacja prekursorskich zajęć adaptacyjnych do środowiska wodnego dla dzieci od 3-go miesiąca życia. Przy wykorzystaniu niemieckiej metodyki nauki pływania oraz skrzydełek BEMA, mogliśmy już od pierwszych zajęć prowadzić naukę pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dużych pływalniach, na głębokościach przekraczających wzrost uczącego się. Dało to możliwość szerszego wykorzystania istniejących pływalni, a co najważniejsze, szybsze efekty w nauczaniu pływania.

W rok po rozpoczęciu działalności zaproponowaliśmy naszym Klientom, z kursów nauki lub doskonalenia pływania, możliwość uczestniczenia w letnich obozach sportowych. Ta nowa forma ogólnodostępnego, aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szybko wpisała się w nasz wakacyjny harmonogram. Naturalną konsekwencją było zorganizowanie w następnym roku narciarskiego obozu zimowego.

Dzięki tak skonstruowanej ofercie: pływanie, aktywne weekendy, letnie (kajaki, narty wodne, rowery, tenis ziemny, wakeboard)  i zimowe obozy sportowe (narciarstwo zjazdowe, snowboard), rozwijanej nieustannie programowo i jakościowo, zapewniamy Klientom całoroczną, różnorodną edukację fizyczną i prozdrowotną (www.bema.krakow.pl)

W 2017 roku rozszerzyliśmy propozycje zimowej rekreacji o zajęcia szkoleniowe na nartach biegowych. Taka forma spędzania czasu na śniegu, na łonie natury spotkała się z dużym zainteresowaniem. Przy wspólpracy z trenerami i zawodnikami narciarstwa biegowego, w zimowe weekendy, udawało nam sie zarazać tym sportem coraz więcej osób. Powstająca infrastruktura do uprawiania narciarstwa biegowego, dostępność szerokiej gamy sprzętu narciarskiego oraz zainteresowanie wymagała od doskonalenia w zakresie przedmiotu.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczna pandemia spowoduje rozkwit rekreacyjnego narciarstwa biegowego. Możliwość uprawianie go na łonie natury, z dala o dużych skupisk ludzi przy niskich, w stosunku do narciarstwa zjazdowego czy snowboardu, kosztach zakupu sprzętu i korzystania z niego, to niezaprzeczalne zalety. 

To dzięki naszej pasji w działaniu oraz zadowoleniu Klientów możemy trwać nieustannie na rynku od 1991 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl