Producenci
BEZPIECZNA ZIMA NA NARTACH BIEGOWYCH
BEZPIECZNA ZIMA NA NARTACH BIEGOWYCH

Już w starożytności, grecki filozof Arystoteles powiedział, że „nic tak nie rujnuje człowieka jak jego długotrwała bezczynność ruchowa”. Rzeczywistość w jakiej obecnie przyszło nam żyć powoduje zmniejszenie obciążenia układu ruchowego poprzez ograniczony dostęp do aktywności fizycznych. Przy jednoczesnym przeciążeniu układu nerwowego, wynikającego z charakteru pracy w pozycji wymuszonej np. siedzącej, stan taki można nazwać  „samobójstwem na raty”.

Zbliżający się jesienno-zimowy czas jeszcze bardziej ograniczy możliwości wyboru rodzaju aktywności fizycznej. Mamy jednak propozycję dla Państwa.

Rozumiejąc obawy dot. uprawiania sportów zimowych w dużych skupiskach ludzi, pragniemy zachęcić do korzystania z uroków narciarstwa biegowego.

Podstawową zaletą narciarstwa biegowego jest przede wszystkim to, że można go uprawiać na niewielkiej pokrywie śnieżnej. Nie trzeba więc czekać na intensywne opady śniegu i przygotowywanie tras zjazdowych. Na nartach biegowo-śladowych można wyruszyć  w dziewiczy teren bez założonego śladu a na nartach biegowych na trasy przygotowane, których wybór jest coraz większy. Możliwość obcowania z przyrodą, z dala od zgiełku i dużych skupisk ludzkich, to kolejna zaleta narciarstwa biegowego. Cechuje go również duża wszechstronność bezpiecznych i naturalnych ruchów.

Badania wskazują, że urazy na nartach biegowych należą do rzadkości a sport ten jest uznawany za całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Intensywność biegu lub chodzenia na nartach można samodzielnie  dostosowywać do aktualnej wydolności fizycznej, co jest zaletą wśród osób niechętnie akceptujących większe zmęczenie. Jeśli na koniec wspomnimy, że narciarstwo biegowe jest znacznie tańsze od narciarstwa zjazdowego i snowboardu (wielokrotnie niższa cena kupna lub wypożyczenia sprzętu,  braku kosztów za karnety na wyciągi), to mamy nadzieję na zainteresowanie się tą dyscypliną.

Jeśli chcecie więc Państwo rozpocząć przygodę z nartami biegowymi, pomożemy w:

  • przygotowaniu się do zimowego sezonu (aktywne niedziele),
  • kupnie lub wypożyczeniu sprzętu (www.bemadlazdrowia.pl),
  • opanowaniu elementów technicznych podczas zajęć z instruktorem,
  • organizacji obozów oraz całodniowych wyjazdów, połączonych z transportem, szkoleniem, opieką instruktora podczas wycieczek narciarskich.

 

Zainteresowanych prosimy o telefoniczny kontakt:

Tel: 12 429 91 37, 602 21 31 83

Maila: bema@bema.krakow.pl

z adnotacją „ZGODA – NARTY BIEGOWE”.

Na podany przez Państwa adres mailowy, będziemy przesyłać bieżące informacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl